{phocagallery view=category|categoryid=1279|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Z okazji 15-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej 10 maja 2019 roku w oddziałach przedszkolnych Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kartuzach obchodzono Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Drzwi przedszkola zostały szeroko otwarte dla wszystkich osób, pragnących zobaczyć, co pozyskała placówka dzięki realizacji projektów dofinansowanych przez Unię Europejską.

W ramach tegorocznej akcji odbyły się zajęcia otwarte we wszystkich grupach przedszkolnych. W grupie 3-latków dzieci "pociągiem zwiedzały kraje" należące do Unii Europejskiej, poznały ich symbole narodowe i zwyczaje. Dzieci 4-letnie miały okazję usłyszeć legendę dotyczącą powstania Europy oraz "poznać" kraje do niej należące. Dzieci 5-letnie uczyły się piosenek w języku angielskim z wykorzystaniem instrumentów muzycznych pozyskanych dzięki realizacji projektów unijnych. W grupach zerowych przeprowadzono quiz dotyczący przysmaków z różnych zakątków Europy. Przedszkolaki wzięły również udział w spotkaniu "Polska i Kaszuby w Europie" oraz w konkursie plastycznym "Najpiękniejsza flaga Unii Europejskiej". Wszystkie przedszkolaki biorące udział w konkursie zostały nagrodzone przez p. Wojciecha Jaworowskiego Zastępcę Burmistrza Kartuz, p. Elżbietę Rejter Kierowniczkę Wydziału Oświaty Gminy Kartuzy oraz Dyrektora Szkoły p. Piotra Kloczkowskiego. Dni Otwarte Funduszy Europejskich w murach "Kartuskiej Dwójki" zakończyły się wspólną zabawą najmłodszych na placu zabaw oraz boisku szkolnym, które powstały również dzięki pozyskaniu przez Gminę Kartuzy funduszy europejskich.