{phocagallery view=category|categoryid=1276|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

W dniach 8 - 10 maja 2019 r. uczniowie klas piątych uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia, Skalnego Miasta, Kudowy Zdroju i Wałbrzycha. Pierwszego dnia zwiedzali z przewodnikiem stolicę Dolnego Śląska - Wrocław, jego najstarszą część miasta – Ostrów Tumski z Katedrą, na którą wspinali się po wielu schodach, aby zobaczyć wspaniałą panoramę miasta. Najweselej było na moście zakochanych, gdzie szukali swojego imienia oraz przyszłej żony lub męża, na kłódkach przyczepionych do mostu. Kolejnego dnia pojechali do Skalnego Miasta w Adrspachu, gdzie w strugach deszczu spacerowali po malowniczym rezerwacie formacji skalnych, wspaniale wyrzeźbionym przez naturę. Ponadto ciekawą atrakcją była przeprawa tratwą po górskim jeziorku. Następnie odwiedzili jedyną w Polsce Kaplicę Czaszek, która zrobiła na nich niesamowite wrażenie. Spróbowali swoich sił wchodząc na Szczeliniec Wielki w Górach Stołowych, na wysokość 919 m. Kolejnego dnia czekał na nich niesamowity Zamek w Książu, w którym podczas wojny była siedziba Adolfa Hitlera. Wszystkim bardzo podobała się wycieczka, uczniowie poznali ciekawe miejsca naszego kraju.