{phocagallery view=category|categoryid=1275|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

9 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej Nr 2 w Kartuzach odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Celem turnieju jest podnoszenie wiedzy ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz kształtowanie wśród dzieci bezpiecznych i kulturalnych zachowań na drodze. Turniej został rozegrany w dwóch kategoriach. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego rozwiązując testy wiadomości. Swoje umiejętności jazdy na rowerze pokazali na Miasteczku Ruchu Drogowego oraz pokonując przygotowany tor przeszkód, który składał się z sześciu elementów. Uczestnicy musieli sobie również poradzić z zadaniami z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wyniki klasyfikacji drużynowej, grupa I:

  • 1 miejsce – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Szopie
  • 2 miejsce – Zespół Szkół w Miechucinie
  • 3 miejsce – Szkoła Podstawowa w Szymbarku
  • najlepszy zawodnik turnieju – Aneta Bobkowska.

Wyniki klasyfikacji drużynowej, grupa II:

  • 1 miejsce – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Szopie
  • 2 miejsce – Zespół Szkół w Miechucinie
  • 3 miejsce – Zespół Kształcenia i Wychowania w Szymbarku
  • najlepszy zawodnik turnieju – Michał Lorbiecki.

Na zakończenie turnieju wizytator Kuratorium Oświaty – p. Halina Knapińska, Burmistrz Kartuz – p. Mieczysław Grzegorz Gołuński, dyrektor szkoły – p. Piotr Kloczkowski pogratulowali sukcesów zwycięskim drużynom, wręczono puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Zwycięzcy eliminacji powiatowych będą reprezentować powiat kartuski podczas eliminacji wojewódzkich.

Dziękujemy gminom powiatu kartuskiego, powiatowi Kartuzy, sklepowi SELA – BIKE za ufundowanie nagród.