W VI Powiatowym Konkursie Literackim "Słowotok", organizowanym przez Stowarzyszenie Ludzi z Inicjatywą "Chmielno NON-STOP", został doceniony uczeń naszej szkoły Jakub Bałenkowski z klasy VIIc. Zgodnie z tegoroczną formułą konkursu, uczestnicy mieli napisać opowiadanie zawierające wątek kryminalny z akcją rozgrywającą się w powiecie kartuskim. Konkurs patronatem honorowym objął Starosta Powiatu Kartuskiego - p. Bogdana Łapa. Jakub napisał ciekawe opowiadanie pt. "Misja" o udaremnieniu budowy fabryki bomb przez nazistów dzięki zabójstwu niemieckiego inżyniera i przechwyceniu planów budowy przez tajemniczego Remusa i jego leśny oddział.

5 kwietnia podczas uroczystego podsumowania zmagań konkursowych na gali w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie laureaci, w tym Jakub laureat wyróżnienia, otrzymali z rąk pani Aleksandry Kuczkowskiej - Dyrektora Wydziału Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi i Ochrony Zdrowia Starostwa Powiatowego w Kartuzach oraz Prezesa Chmielno NON-STOP Piotra Chistowskiego dyplomy i nagrody książkowe.

Opiekunką naszego szkolnego literata jest pani Danuta Milewczyk.