Nasz nauczyciel szachista, to wspaniały pedagog i świetny szachista. Jego praca została doceniona i nagrodzona. Pan Ciesielski dostał wyróżnienie Kartëskô Skra za wieloletnią działalność na rzecz rozwoju zainteresowania uprawianiem królewskiej gry w szachy przez dzieci i młodzież w naszej szkole.
Dziewczynki z VIIIa - O. Grzonka i J. Rychert przeprowadziły wywiad z panem Tomaszem:

- Ile miał pan lat, kiedy zaczął grać w szachy?
- Nie pamiętam. Może około 3 - 4.
- Czy gra w szachy była jedyną Pana pasją?
- Nie, miałem wiele innych pasji. Grałem w koszykówkę, jeżdziłem na rowerze. Nie spodziewałem się, że szachy staną się moją pasją.
- Kiedy zaczął uczyć Pan innych gry w szachy?
- Dopiero po studiach zająłem się na poważnie szachami. Zacząłem czytać na ten temat książki. I to stało się moją pasją.
- Co Pan poczuł, gdy dowiedział się o przyznaniu mu nagrody?
- Tylko pozytywne emocje: radość, szczęście, zadowolenie.
- Czy lubi Pan swoją pracę?
- Tak. Praca z dziećmi jest wspaniała. Cudownie jest patrzeć jak się rozwijają i odnoszą sukcesy.
- Czy zapamiętał Pan szczególnie jakieś wydarzenie podczas lekcji gry w szachy?
- Z dziećmi jest zawsze wesoło.
- Gdy podopieczni zajmują wysokie miejsca w konkursach to......
- Jestem bardzo dumny. W takich momentach czuję, że praca nie jest na marne. Czuję dumę z włożonego trudu w moją pracę.

I właśnie dlatego pan Tomek został doceniony i nagrodzony. To świetny nauczyciel, oddany swojej pracy.
Życzymy Panu dalszych sukcesów w pracy i utalentowanych młodych szachistów!