Dnia 4 kwietnia w Kartuskim Centrum Kultury odbyły się gminne eliminacje 48. Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej "Rodnô Mòwa". Celem konkursu było poznawanie i popularyzacja literatury kaszubskiej, tradycji i folkloru regionu oraz pielęgnowanie mowy kaszubskiej. Konkurs stworzył recytatorom okazję do indywidualnej wypowiedzi artystycznej, a także miał wpływ na pogłębianie wrażliwości na urodę literatury kaszubskiej. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klas 0 - VII w czterech kategoriach wiekowych. Ich recytacje były na bardzo wysokim poziomie, co zostało docenione przez jury. W końcowej klasyfikacji zajęli następujące miejsca:

kategoria przedszkolna

• I miejsce - Zuzanna Gruba

kategoria kl. I - III

• I miejsce - Lena Ciechanowska
  • II miejsce - Alicja Marszk
  • wyróżnienie - Aleksandra Gronda

kategoria kl. IV - VI

• wyróżnienie - Zofia Mielewczyk

kategoria kl. VII - gimnazja

• III miejsce - Liwia Tobys

Laureatki I i II miejsca będą reprezentowały gminę Kartuzy podczas eliminacji powiatowych. Uczennice do konkursu przygotowała nauczycielka języka kaszubskiego p. Gabriela Jankowska.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym recytatorkom!