{phocagallery view=category|categoryid=1268|limitstart=0|limitcount=3|pluginlink=1}

Uczniowie ze świetlicy uczestniczyli w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy. W środę 3 kwietnia zaprosiliśmy pielęgniarkę panią Danutę Leyk, która w profesjonalny sposób uczyła dzieci spostrzegania sytuacji zagrożenia, jak zareagować gdy trzeba udzielić pierwszej pomocy. Przypomniała numery alarmowe (999, 112). Dzieci obejrzały filmik instruktażowy "Doktor Kręciołek uczy ratować". Następnie pod czujnym okiem pielęgniarki i wychowawców przystąpiły do ćwiczeń praktycznych. Wybierały numer alarmowego telefonu, robiły symulowaną rozmowę z dyspozytorem pogotowia. Uczyły się zastosowania pozycji bocznej ustalonej. Było to niezwykle ciekawe spotkanie - lekcja ratowania życia na wszelki wypadek.