Uczennice z klasy VIIa i VIIb naszej szkoły mogą poszczycić się kolejnym sukcesem w dziedzinie twórczości plastycznej. Szkoła Podstawowa nr 82 im. prof. Jana Czochralskiego w Gdańsku zorganizowała VII Konkurs Wojewódzki "Baśnie i legendy kaszubskie" pod Patronatem Kuratora Pomorskiego. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu w formacie A3 ilustracji do wybranej legendy lub baśni Dusana - Vladislava Pazdjerskiego, Edmunda Puzdrowskiego lub Alojzego Nagla. W konkursie plastycznym udział wzięło 57 artystów.

Nasze uczennice przystąpiły do realizacji zadania pod kierunkiem pani Danuty Milewczyk, a rezultatem były świetne, wręcz profesjonalne prace, które również zachwyciły jurorów. Werdyktem komisji oceniającej prace, pierwsze miejsce w kategorii klas VI - VII zdobyła Zuzanna Tusk z klasy VIIb, drugie miejsce zajęła praca Nicoli Mayer z klasy VIIa, a trzecie miejsce zdobyła praca Karoliny Mielewczyk z klasy VIIa. Jak widać prace naszych siódmoklasistek były bezkonkurencyjne! Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce 25 marca w siedzibie organizatorów.

Serdecznie gratulujemy naszym zdolnym uczennicom i życzymy dalszych sukcesów na niwie artystycznej!