{phocagallery view=category|categoryid=1260|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Czym powitać cię Wiosenko,
gdy zielona wracasz znów.
Chyba tańcem i piosenką,
bo to milsze jest od słów.

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. W poniedziałek 21 marca nasze przedszkolaki wesoło rozpoczęły uroczystość powitania Wiosny. Zaczęli od wysłuchania listu od Pani Wiosny, nauki rymowanki żegnającej zimę, a witającą wiosnę, rozwiązywania zagadek. Następnie przeszły barwnym korowodem niosąc symbol odchodzącej zimy – Marzannę. W trakcie spaceru zabawą, piosenką i kolorowymi wstążkami dzieci przywitały Panią Wiosnę. I tak kolorowy, ale już wiosenny, uśmiechnięty pochód mógł wrócić do przedszkola.

Dzieci powróciły do swoich sal z szerokim uśmiechem i nadzieją, że wreszcie zawita tak upragniona wiosna. Jeszcze długo dzieliły się swoimi wrażeniami.