{phocagallery view=category|categoryid=1259|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Dnia 07 marca 2019 r. dzieci z Ośrodka Wychowania Przedszkolnego odwiedziły Kartuskie Centrum Kultury, aby obejrzeć spektakl pt. "O smoku i królu leniuchu". Przedstawienie okazało się nie tylko wspaniałą zabawą ale i nauką szlachetnych zasad. Spektakl tworzony był przy interakcji z najmłodszymi widzami, dzięki czemu historia zapadła na długo w ich pamięci, a muzyka i barwna scenografia przeniosła w świat baśni. Była to opowieść o pewnym królu, który zapadł na groźną chorobę zwaną lenistwem. Podwładni gromadzili wszystkich ludzi, którzy mogliby uleczyć ukochanego władcę. Niespodziewanie w zamku pojawił się tajemniczy gość, który wśród publiczności wzbudził salwy śmiechu, a przed którym umykali wszyscy dworzanie.