{phocagallery view=category|categoryid=1256|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Dnia 21 marca 2019 r. odbył się już tradycyjnie Koncert Wiosenny w Szkole Muzycznej w Kartuzach, podczas którego wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach. Dzięki życzliwości dyrektora szkoły muzycznej, pana Sebastiana Szumana, uczniowie mieli możliwość zaprezentować swoje talenty na prawdziwiej scenie. Wśród uczestników byli zarówno instrumentaliści (skrzypce, gitara, akordeon, fortepian, perkusja) jak i wokaliści. Uczniowie nierzadko tworzyli zespoły. W wiosenną atmosferę wprowadziły widzów również wiosenne wiersze recytowane przez uczniów należących do kółka teatralnego "Teatromanii". Połączenie poezji i muzyki sprawiło, że koncert idealnie wpisał się w obchody pierwszego dnia wiosny i na długo zostanie w naszej pamięci.