{phocagallery view=category|categoryid=1255|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

W piątek 15 marca obchodziliśmy w naszej szkole niezwykłe święto - Dzień Świętego Patryka. Pomysłodawcami uroczystości byli nauczyciele angliści wraz z aktywnym wsparciem Samorządu Uczniowskiego oraz wolontariatu szkolnego. To radosne święto jest obchodzone nie tylko w Irlandii, ale i na całym świecie i dlatego też, tego dnia nasza szkoła "zazieleniła się". Społeczność szkolna była tego dnia ubrana na zielono a w salach lekcyjnych powstały piękne okolicznościowe gazetki. W programie dnia były lekcje kulturowe z języka angielskiego dedykowane świętemu Patrykowi, każda klasa przygotowała również kapelusz Leprechauna, a ich dzieła można było podziwiać na wystawie na pierwszym piętrze. Podczas przerw uczniowie mieli okazję posłuchać muzyki irlandzkiej i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie ze skrzatem. Hitem dnia okazał się sklepik słodkości przygotowanych przez uczniów, rodziców i nauczycieli. Można było zakupić i skosztować pyszności w kolorach Irlandii: zielonym, białym i pomarańczowym. Było tam wszystko czego dusza zapragnie: cukierki, galaretki, babki, babeczki, ciasteczka i ciasta... Dochód ze sprzedaży słodkości wesprze cel charytatywny - pomoc finansową (1 000 zł) na zakup protezy ręki dla Pauliny Kunowskiej z Miszewka.

Ten dzień nie mógł się również obejść bez konkursów: reprezentanci każdej klasy brali udział w quizie o św. Patryku oraz specjalne jury wyszukiwało uczniów ubranych w najciekawszy strój. Wyniki wkrótce.

Społeczność szkolna bardzo chętnie włączyła się w obchody tego radosnego święta irlandzkiego. Pragniemy gorąco podziękować wszystkim uczniom, rodzicom i wychowawcom, którzy włączyli się w dekorację sal i przygotowanie słodkości! Mamy nadzieję, że ten dzień zapisze się w pamięci uczniów na długo.