{phocagallery view=category|categoryid=1229|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

18 stycznia przedszkolaki ze wszystkich grup wiekowych obchodziły Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Dzieci w tym dniu przyszły do przedszkola z maskotką Kubusia Puchatka lub któregoś z jego przyjaciół. Zajęcia rozpoczęły się od wysłuchania fragmentu opowiadania "Kubuś wspaniałym przyjacielem" w oparciu o tekst A. A. Milne "Kubuś Puchatek". W opowiadaniu tym Kubuś pomaga znaleźć Kłapouchemu zagubiony ogon. Po wysłuchaniu opowiadania dzieci zabawiły się w szukanie ogona osiołka. Z zawiązanymi oczami ochotnicy podchodzili do sylwety Kłapouchego i z pomocą pozostałych dzieci, które próbowały nakierować ochotnika, przypinały ogon osiołka. Śmiechu było przy tym, co niemiara. Nie mogło zabraknąć także ulubionego przysmaku Puchatka, czyli miodu. Każdy przedszkolak mógł skosztować odrobinkę tego misiowego przysmaku i poczuć się jak prawdziwy Puchatek. Przedszkolaki wiedzą, że po łasuchowaniu należy się pogimnastykować, toteż chętnie wzięły udział w "Zabawie Kubusia i przyjaciół", która polegała na naśladowaniu typowych zachowań bohaterów "bajki" i wspólnym tańcu. Nie mogło się też obejść bez przedszkolnego kina i obejrzenia jednej bajeczki z bohaterami Stumilowego Lasu. Na zakończenie dnia każdy przedszkolak otrzymał pamiątkową odznakę Przyjaciela Kubusia Puchatka oraz zabrał ze sobą do domu dobry humor.