{phocagallery view=category|categoryid=1217|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

W piątek 30 listopada 2018 roku w naszej bibliotece szkolnej, która w tym dniu przybrała wyjątkowo magiczny charakter, odbyły się "Bajkowe zabawy andrzejkowe". Przez cały dzień kolejne klasy odwiedzały bibliotekę, by poznać dobre rady Alicji z Krainy Czarów i Królowej Śniegu, posłuchać przepowiedni Królewny śnieżki, Pocahontas oraz Pippi. Bajkowe wróżby przepowiadała również Calineczka i Myszka Miki. Nad całością zabawy czuwała p. Paulina Kulwińska - nauczyciel bibliotekarz.

Dziewczynki z koła dziennikarskiego wcieliły się w role postaci z bajek, by za pomocą specjalnych atrybutów przepowiadać przyszłość. Liwia Tobys (Alicja z Krainy Czarów) wróżyła z filiżanek zamieszczonych w kapeluszu, Zuzia Miłejko (Królowa Śniegu) dawała dobre rady z płatków śniegu, Nikola Bruska (Calineczka) ukryła dobre rady pod tytułami książek. W koszyczku Śpiącej Królewny (Kinga Cierocka) znajdowały się kwiatki z dobrymi wróżbami. Myszka Miki (Zosia Wolska) przepowiadała wraz ze swoimi przyjaciółmi z bajki, zawody. Pocahontas (Helena Kowalewska) wskazywała duchowych przewodników, a Pippi (Agnieszka Król) przepowiadała przyszłość ze znaków zodiaku. Dziewczyny przyszłość "malowały" tylko w pozytywnych kolorach.

Zabawa bardzo się podobała, uczniowie wychodzili zadowoleni i z nadzieją na najlepsze oceny ze wszystkich przedmiotów.