{phocagallery view=category|categoryid=1196|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Uczniowie klas VIII przez trzy dni zmagali się z próbnym egzaminem z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Egzaminy próbne są między innymi po to, aby uczniów lepiej przygotować do egzaminu końcowego, który będzie w kwietniu. Ósmoklasiści sprawdzali swoją wiedzę zgodnie z wytycznymi, jakie będą ich obowiązywały już za kilka miesięcy.

Trzeba jasno powiedzieć - zadania nie należały do łatwych. To stwierdzenie nie tylko samych piszących, ale także nauczycieli. Nasi uczniowie zdają sobie sprawę, a bynajmniej powinni zdawać z tego, że czas lenistwa się skończył i kto ma ambicje, aby dostać się do liceum lub technikum, musi już od dziś zabrać się porządnie do nauki.

Wszystkim życzymy powodzenia na kolejnym egzaminie próbnym, który już niebawem.