{phocagallery view=category|categoryid=1191|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży. W ramach edukacji w tym kierunku pod koniec października klasa 1a gościła w naszej szkole funkcjonariuszy Policji z Komedy Policji w Kartuzach. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Policjantki rozmawiały z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po drogach, a w szczególności omówiły zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomniały również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Najprzyjemniejszą częścią spotkania było zrobienie sobie zdjęcia w czapce, kamizelce policjanta oraz z "lizakiem".