{phocagallery view=category|categoryid=1190|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

We wtorek 13 listopada w „Dwójce” odbyły się gminne eliminacje VI Pòwiatowò - Gminowigò kònkùrsu dlô czëtińców „Méster Bëlnégò Czëtaniô”. W czterech kategoriach: klasy I - III i IV - VI szkoły podstawowej, klasy VII - VIII szkoły podstawowej i gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalne stanęło do rywalizacji o tytuł mistrza czytania w języku kaszubskim 15 uczestników. Czytających oceniła komisja w składzie: przewodnicząca jury Ludwika Czerwionka oraz członkowie Barbara Kąkol i Kazimiera Socha. Oceniające uczestników Panie, zgodnie z regulaminem, zwracały szczególną uwagę na czystość i poprawność wymowy, prawidłowe akcentowanie w obrębie wyrazów i większych całości składniowych, melodię wymowy oraz swobodę wypowiedzi i naturalność posługiwania się językiem. Jury wyłoniło zwycięzców, laureaci I i II miejsca będą się teraz zmagać na szczeblu powiatowym już 23 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Remusa w Glinczu. A oto wyniki:

kategoria uczniów szkoły podstawowej klas I - III

• I miejsce - Lena Ciechanowska SP 2 Kartuzy
  • II miejsce - Hubert Elwart SP Mirachowo

kategoria uczniów szkoły podstawowej klas IV - VI

• I miejsce - Judyta Drywa SP Łapalice
  • II miejsce - Fabian Marszałkowski SP Mirachowo
  • III miejsce - Almira Smolińska SP 2 Kartuzy

kategoria uczniów szkoły podstawowej VII - VIII i szkół gimnazjalnych

• II miejsce - Liwia Tobys SP 2 Kartuzy

kategoria uczniów szkół ponadgimnazjalnych

• I miejsce - Agnieszka Bronk ZSZiO Kartuzy
  • II miejsce - Anna Frankowska ZSZiO Kartuzy

Nagrody uczestnikom wręczył pan Piotr Kloczkowski dyrektor szkoły i pani Danuta Milewczyk koordynator etapu gminnego. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesów w kolejnych etapach konkursu!