{phocagallery view=category|categoryid=1175|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Dnia 18 października klasa 7b wzięła udział w wydarzeniu jakim był spacer krajobrazowy do Chmielna z przewodnikiem Pomorskiego Parku Krajobrazowego. Niecodzienne wydarzenie rozpoczęło się o godz. 9:00 obok Ławki Asesora skąd uczniowie wraz z przewodnikiem i opiekunami wyruszyli w pieszą wędrówkę po parku krajobrazowym. Była to niezwykła lekcja geografii i biologii w terenie. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się m.in. jak odróżnić modrzew od świerku, jakie orzechy w lesie są jadalne, skąd pochodzi Douglas tree i wiele innych ciekawostek. Po drodze podziwiali widoki z Tamowej Góry, a zwieńczeniem dnia była wizyta w Chmielnie i posiłek przygotowany przez organizatorów. Wszyscy w dobrych humorach i dumni ze swojego osiągnięcia wrócili autokarem do Kartuz. Jak obliczono tego dnia uczniowie zrobili 17500 kroków i 13 km. Brawo!