{phocagallery view=category|categoryid=1171|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Dnia 10 października odbyła się wycieczka do sadów jabłkowych w Maleninie. W wycieczce wzięli udział uczniowie z klas: VIa, VIIb i VIIIa.

Uczniowie wraz z opiekunami wycieczki dotarli do sadów, oddalonych od Kartuz niemal godzinę drogi, już po godzinie 9:00. Wszyscy wypoczęci i wyspani pomaszerowali żwawym krokiem za panem sadownikiem, który zaprosił wszystkich do obejrzenia pięknego, pachnącego jesienią sadu, pełnego wspaniałym, rumianych jabłek. Sadownik z głosem pełnym pasji, opowiedział wszystkim o historii sadownictwa, o sukcesach sadowniczych jego rodziny, o pracy związanej z sadownictwem i o problemach, jakie są z tym związane. Każdy uczeń, słuchając z zainteresowaniem tej opowieści, miał okazję obejrzeć stare drzewa i pozrywać jabłka. Po tej części głodni już uczniowie upiekli w ognisku kiełbaski i ze smakiem je zjedli. Potem pan sadownik zorganizował dla wszystkich mini zawody sportowe. A na koniec wszyscy mieli okazję poskakać na sianie w dużej, drewnianej stodole i skosztować szarlotki z malenińskich jabłek. Na pożegnanie uczniowie zadowoleni z wycieczki podziękowali panu sadownikowi za miło spędzony czas.