W środę 30 maja uczniowie klasy IIa, IIb i IIIe spędzili w mieście patrona naszej szkoły – Fromborku, miejscu pracy, życia i śmierci największego polskiego astronoma. Niezapomnianych chwil wszystkim dostarczył pobyt na Wzgórzu Katedralnym – zabytku najwyższej światowej klasy. Uczniowie zwiedzili: Muzeum Mikołaja Kopernika, gotycką Bazylikę Katedralną, w której podziwiali nietypowy grób Mikołaja Kopernika, 16 bocznych ołtarzy i brzmienie wspaniałych XVII wiecznych organów, Planetarium, a w nim projekcję "Tajemnice nieba", Wieżę Radziejewską stojąca na XIV wiecznym oktogonie z Wahadłem Foucaulta. Wieża, ta wywołała dużo emocji, ponieważ chcąc podziwiać panoramę Fromborka należało pokonać 227 stopni, a przyrząd do obserwacji ruchu obrotowego Ziemi wokół własnej osi uczniowie uznali za "niebywały". Dodatkowymi atrakcjami wycieczki były: spacer po porcie żeglarskim i rybackim nad Zalewem Wiślanym, lody, pamiątki oraz obiad w restauracji Mc Donald’s z Happy Meal’em w roli głównej.

Szkoda, że ten pełen wrażeń i słońca dzień tak szybko minął!