Dnia 7 czerwca zespół teatralny Świetliki, pod kierunkiem p. Gabrieli Jankowskiej, uczestniczył w XXXIII Grodzkim Forum Teatrów Szkolnych w Elblągu. To przegląd różnych amatorskich teatrów uprawiających różnorodne formy teatralne: inscenizacje tekstów literackich, teatry dramatyczne, teatry poezji i publicystyki, widowiska słowno – muzyczne, różne formy kabaretu szkolnego, teatry muzyki, teatry lalkowe, ruchu i pantomimy. Uczestnikami Forum były zespoły dziecięce i dziecięco – młodzieżowe skupiające uczniów wszystkich typów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz placówek wychowania pozaszkolnego. Tematyka prezentowanych przedstawień była różnorodna o wysokich walorach wychowawczych i edukacyjnych. Komisja oceniając występy brała pod uwagę dobór repertuaru, formy wyrazu artystycznego i scenicznego (reżyserię, oprawę plastyczną, muzyczną i choreografię) oraz wykonawstwo (kulturę słowa i ruch sceniczny). Nasze Świetliki (uczniowie kl. III b) przedstawiając spektakl "Dorotka w Krainie Oz" zaprezentowały się na elbląskiej scenie w doskonały sposób. Poradziły sobie z wielkim wyzwaniem i za swój występ zostały nagrodzone II miejscem. Ponadto Almira Smolińska, Milena Stoltmann oraz Amelia Kwidzińska zostały nagrodzone nagrodą indywidualną za wyróżniającą się grę aktorską.

Gratulujemy!