{phocagallery view=category|categoryid=1133|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Życiowy sukces odniósł uczeń klasy 3b Samuel Michna zdybywając srebrny medal Mistrzostw Polski w grze podwójnej w tenisie stołowym. Zawody odbyły się w Kraśniku w miniowy weekend.

W drodze po upragnione wicemistrzostwo Polski Żaków i pierwszy swój medal MP w tak młodym wieku Samuel Michna UKS Lis Sierakowice i Rafał Formela z MRKS Gdańsk pokonali kolejno pary Kaźmierczak / Grabowicz (Stróża / Łódź) 3:0, Hoffman / Maga (UKS The Best Bestwinka) 3:2, w ćwierfinale duet Then  / Wnęk (Czechowice - Dziedzice, Strzelin) w półfinale wygrali z turniejową 2 z parą Toton / Gwizdon (Ropczyce / Mysław) 3:0, a w finale ulegli aktualnym Mistrzom Polski młodzików parze Błaszczyk / Jadam 0:3. Szczerze mówiąc przed mistrzostwami po cichu liczyłem na medal ale nie myślałem, że to może być właśnie srebro. Wiedziałem, że z Rafałem Samek bardzo dobrze się rozumie i stać ich na dobry rezultat. Bliskie odległości naszych klubów sprawiły, że mogliśmy wspólnie potrenować. Już rok wcześniej dali wyraźny sygnał do gry na wysokim poziomie zdobywajac wicemistrzostwo w Dusseldorfie.

W turnieju indywidualnym też występ Samuela można zaliczyć do udanych. Po czterech kolejnych zwycięstwach po 3:0 Samuel musiał uznać wyższość Fabiana Sprzączaka z Grodziska Mazowieckiego 0:3 i to rywal cieszył się z awansu do ćwierfinału. W tym pojedynku Samuelowi wyraźnie zabraklo sił, bowiem mecz ten rozpoczął się o 19:30 po graniu praktycznie bez przerwy od godziny 9:00. Fabian wyraźnie mocniejszy ficzycznie nie miał z tym problemów, ale muszę przyznać, że sety były wyrównane i gdyby pojedynek był następnego dnia to wynik mogłby być odmienny. Zmagania singlowe zakończył zawodnik UKS Lis Sierakowice na miejscach 17 - 20, ale przyszły sezon rozpocznie od rozstawienia w pierwszej 8, co daje mu automatyczny awans do I GP Polski bez eliminacji wojewódzkich.