{phocagallery view=category|categoryid=1130|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

W dniu 29 maja 2018 roku uczniowie z klas IVa, IVb oraz VIb wraz z paniami Patrycją Ellwart, Grażyną Mierską, Aleksandrą Nedoszytko, Klaudyną Łosińską wyruszyli do Fromborka, by odwiedzić miejsca związane z życiem i pracą słynnego polskiego astronoma, a zarazem patrona naszej szkoły – Mikołaja Kopernika.

Wycieczka do Fromborka nie tylko przybliżyła uczestnikom sylwetkę Mikołaja Kopernika, ale pozwoliła także poznać niezwykłą historię miasta nazywanego "klejnotem Warmii". Uczniowie zwiedzili między innymi Wzgórze Katedralne z kompleksem średniowiecznej zabudowy - pałacami biskupimi, kuriami kanonicznymi oraz potężnymi murami obronnymi, wieżami i basztami. Potęga gotyckiej Katedry ze wspaniałymi organami przekonała ich, że obiekt zasługuje na miano zabytku klasy światowej. Atrakcją była także Wieża Radziejowska i umieszczone w niej wahadło Foucalta – przyrząd umożliwiający naoczną obserwację ruchu obrotowego Ziemi wokół własnej osi. Edukacyjny pobyt we Fromborku zakończył seans astronomiczny w planetarium. Pozostałą część dnia wszyscy spędzili na łonie natury, w stadninie koni, przy ognisku z kiełbaskami.

Wycieczka była bardzo udana, dostarczyła niezapomnianych wrażeń. W dobrych humorach i pełni wrażeń uczestnicy wrócili do domu.