Dnia 10 maja szkolny zespół teatralny Świetliki wziął udział w eliminacjach rejonowych XXXIV Wojewódzkiego Turnieju Teatralnego "Niebieskie Tarcze". Przegląd odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Parchowie i przeznaczony był dla grup teatralnych działających w szkołach powiatu kościerskiego, bytowskiego i kartuskiego. Celem turnieju było kształtowanie i rozwijanie zainteresowań teatralnych wśród dzieci i młodzieży, a także wyzwalanie i upowszechnianie inicjatyw twórczych i poszukiwań w dziedzinie repertuaru oraz form wyrazu artystycznego. Ocenie prezentowanych spektakli podlegał dobór repertuaru, interpretacja utworu, kultura słowa wykonawców, scenografia, oprawa muzyczna i ogólny wyraz artystyczny. Świetliki, pod kierunkiem p. Gabrieli Jankowskiej, w doskonały sposób zaprezentowały inscenizację "Dorotka w Krainie Oz". To opowieść o przygodach Dorotki, która za sprawą potężnego tornada trafiła do magicznej Krainy Oz. Dziewczynka spotyka tam przyjaciół: Stracha na wróble, tchórzliwego Lwa oraz blaszanego Drwala, którzy pomagają jej dotrzeć do władcy tego świata. Dorotka wierzy, że tylko z jego pomocą będzie mogła wrócić do domu. Jednak spotyka złą Wiedźmę Zachodu, która utrudnia jej powrót. Aktorami tej przepięknej opowieści byli uczniowie klasy IIIb, którzy świetnie wcielili się w role bohaterów. Za swój brawurowy występ zostali nagrodzeni I miejscem oraz awansem do eliminacji wojewódzkich. Dodatkowo nagrodą indywidualną, za nienaganną grę aktorską zostały nagrodzone następujące uczennice: Almira Smolińska za rolę Dorotki, Zosia Mielewczyk za rolę Stracha, Nicola Brzeska za rolę Drwala, Michalina Wilczewska za rolę Lwa, Milena Stoltmann za rolę psa Toto i Amelia Kwidzińska za rolę Wiedźmy Zachodu. Scenariusz przedstawienia napisała p. Gabriela Jankowska, a scenografię wykonała p. Krystyna Gołąbek.

Gratulujemy!