{phocagallery view=category|categoryid=1115|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Na jednodniową wycieczkę do Torunia, miasta narodzin i dzieciństwa patrona szkoły Mikołaja Kopernika, udali się dnia 8 maja uczniowie klasy VIa, Vb i pięć dziewcząt z VIb.

Spotkanie z Toruniem rozpoczęło się w nietypowy sposób, od rejsu statkiem białej floty po Wiśle. Była to niepowtarzalna możliwość podziwiania toruńskiej panoramy z pokładu statku, okraszona dużą dozą wiadomości z historii miasta i roli Wisły w jego powstaniu. Jednak głównym punktem programu był spektakl w Teatrze "Baj Pomorski" pt. "Księga Dżungli" w reżyserii Daniela Arbaczewskiego. Ta nowatorska adaptacja powieści Kiplinga krok po kroku odkrywała przed widzami reguły panujące w świecie zwierząt i fakt, że niewiele różnią się od tych, które tworzą ludzie, bo przecież wszyscy w środku jesteśmy trochę zwierzętami, odważnymi, tchórzliwymi, przebiegłymi lub zupełnie pozbawionymi sprytu. Najważniejsze, oprócz pięknej scenografii, kostiumów, wspaniałej muzyki i choreografii, było odkrycie prawdy, że nikt nie ma prawa krzywdzić ani zabijać dla przyjemności. Ani zwierzę, ani człowiek.

Pełni artystycznych wrażeń długo spacerowaliśmy z przewodnikiem po Starówce. Pomnik Kopernika, ruiny zamku krzyżackiego, fontanna z żabkami, które spełniają marzenia, Dom Mikołaja Kopernika czy w końcu Krzywa Wieża, która sprawiała wrażenie, że jest jeszcze bardziej krzywa niż wyglądała na oglądanych przed wycieczką zdjęciach, to miejsca, którym przyjrzeliśmy się z bliska i gdzie mieliśmy okazję zrobić pamiątkowe zdjęcie. Utrudzeni spacerem i upalną pogodą udaliśmy się na pyszne lody od Lenkiewicza, oprócz pierników kolejna słodka wizytówka Torunia.

Wycieczka była bardzo udana, a pierniki ze słynnych piekarni, zakupione na Starówce, smakowały dużo lepiej niż te kupione u nas w sklepie.