W ubiegłym roku nasza szkoła przystąpiła do Programu "Pozwólmy dzieciom odczarować matematykę". Program dobiegł końca. Badania dotyczyły między innymi kompetencji klas trzecich szkół podstawowych w zakresie rozwiązywania tekstowych zadań matematycznych. Uczniowie klas eksperymentalnych (to obecna szachowa klasa 4a), co tydzień przez kilka miesięcy, podczas zajęć lekcyjnych spotykali się z nietypowymi sytuacjami matematycznymi. Takie działania pobudzały ich do wysiłku intelektualnego, jak też uczyły współdziałania w grupie. Mamy nadzieję, iż uczniowie dzięki tej przygodzie zrozumieli, że matematyka jest ciekawą zabawą, a zadania nietypowe mogą sprawiać wiele radości i zadowolenia. Cieszymy się z uczestnictwa dzieci w programie, dzięki któremu mogli rozwinąć szereg umiejętności. Uczestnikom życzymy więcej takich przygód i wielu sukcesów w nauce. Koordynatorem programu była p. Beata Hinc.