{phocagallery view=category|categoryid=1110|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

27 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 227 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 - go Maja. Została ona przygotowana przez uczniów klas czwartych pod kierunkiem ich wychowawców p. Grażyny Mierskiej, p. Klaudyny Łosińskiej i p. Bartłomieja Kulwikowskiego. Celem było przekazanie młodym ludziom w przystępny sposób informacji na temat Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, podłoża historycznego tego wydarzenia i jego wagi dla Polaków. Akademia miała charakter sejmiku uczniowskiego, podczas którego uczniowie klas czwartych najpierw pokazali ogromną rolę, jaką miała uchwalona konstytucja dla rozwoju Polski i jej znaczenia w Europie, a następnie przedstawili to, w krótkiej scenie historycznej. Stroje, wystrój sali oraz utwory dobrane do tej uroczystości, jeszcze zwiększyły jej ważny charakter, szczególnie przyczynił się do tego utwór "Tu wszędzie jest moja Ojczyzna". Dzieci bardzo były zaangażowane w przygotowania, dlatego uroczystość udała się. Ważne jest pielęgnowanie tradycji i pokazywanie młodym ludziom wydarzeń, które miały wpływ na historię Polski, jakim oczywiście jest Uchwalenie Konstytucji w 1791 r.