Jesteśmy dumni z naszej koleżanki pani Gabrysi Jankowskiej, która otrzymała nagrodę Burmistrza Kartuz "Karteska Skra". Jest to nagroda, którą Burmistrz przyznaje co roku za wybitne osiągnięcia w krzewieniu kultury i promocji gminy Kartuzy w różnych dziedzinach. Jak wiadomo, pani Jankowska od lat promuje kulturę i język kaszubski prowadząc szkolny zespół "Świetliki", który zawsze odnosi sukcesy i otrzymuje prestiżowe nagrody. Również uczniowie, którzy biorą udział w konkursach recytatorskich w języku kaszubskim bez nagrody z konkursów nie powracają. Pani Gabrysia wkłada całe serce w to, co robi i jak widać została doceniona za swoją pracę.

Cieszymy się, zarówno dyrekcja, nauczyciele i uczniowie. Pięknie gratulujemy, tak wspaniałej nagrody!