{phocagallery view=category|categoryid=1104|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

23 kwietnia włączyliśmy się w akcję "Dzień Ziemi". Jest to akcja, w której co roku bierzemy udział. Zaopatrzeni w worki i rękawiczki wszyscy uczniowie z naszej szkoły wraz ze swoimi nauczycielami sprzątali przydzielone im tereny. Daje się zauważyć, że społeczeństwo jest coraz bardziej świadome dbania o czystość środowiska, ponieważ śmieci na ulicach, w parkach, lesie jest mniej. To dobry sygnał.

Nasze dzieci z ochotą przystąpiły do pracy, gdyż wiedzą, że czysty teren to ładniejszy teren i zdrowszy. Są również świadome tego, że chronią zwierzęta przed różnymi chorobami, a zwłaszcza te dzikie w lasach. Idąc za przysłowiem "Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci", pokazujemy młodym ludziom, zresztą nie tylko im, że dbanie o czystość Planety ma sens. Takie akcje dzieci uczą i wychowują. Podczas sprzątania był też czas na koleżeńskie rozmowy i klasowe integracje.