{phocagallery view=category|categoryid=1101|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

W piątek 13 kwietnia 2018 r. w Muzeum Kaszubskim w Kartuzach odbył się IV Gminny Konkurs Wiedzy o Franciszku Trederze. Konkurs ma na celu przybliżenie uczniom postaci Franciszka Tredera – założyciela i patrona kartuskiego muzeum. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test i krzyżówkę. Jurorzy: p. Alicja Steinka, p. Ryszard Mielewczyk i p. Tadeusz Wanke oceniali poprawność wykonania zadań i czuwali nad prawidłowym przebiegiem konkursu. Dodatkową atrakcją dla wszystkich był występ Ireny Brzeskiej, która przedstawiła swój autorski spektakl w ramach Teatru Rzeźby.

Naszą szkołę reprezentowała, przygotowana przez panią Danutę Milewczyk, drużyna w składzie Oliwia Grzonka, Nadia Wolska, Rozalia Formella, uczennice klasy VIIa, które po bardzo zaciętej i wyrównanej walce zajęły II miejsce. Nagrody i dyplomy laureatom oraz podziękowania dla opiekunów wręczył pan Mieczysław Grzegorz Gołuński burmistrz Kartuz oraz Sylwia Biankowska, wiceburmistrz.