{phocagallery view=category|categoryid=1100|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Dnia 17 kwietnia w Szkole Podstawowej Nr 2 w Kartuzach odbyły się gminne eliminacje XLI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla dzieci i młodzieży z gminy Kartuzy. Uczestnicy Turnieju rywalizowali ze sobą w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe oraz szkoły gimnazjalne. Uczniowie pisali test sprawdzający wiedzę z przepisów ruchu drogowego oraz kolejności przejazdu przez skrzyżowania, następnie wykazywali się umiejętnościami praktycznymi w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, jazdy na rowerze po Miasteczku Ruchu Drogowego oraz po torze przeszkód. Nad prawidłowością przebiegu gminnych eliminacji w tym roku czuwała komisja w następującym składzie mł. asp. Krzysztof Dzięcielski oraz sierżant szt. Adam Marszałkowski. Wyniki przedstawiają się następująco:

kategoria szkół podstawowych

• I miejsce - SP Nr 2 w Kartuzach
  • II miejsce - Zespół Szkół w Kiełpinie
  • III miejsce - Zespół Kształcenia i Wychowania w Dzierżążnie
  • IV miejsce - Szkoła Podstawowa w Mirachowie
  • V miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 5 w Kartuzach

Najlepszym uczestnikiem turnieju w tej kategorii został Wojciech Kwidziński ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kartuzach.

kategoria szkół gimnazjalnych

• I miejsce - Gimnazjum Nr 2 w Kartuzach
  • II miejsce - SP Nr 1 w Kartuzach z oddziałami gimnazjalnymi
  • III miejsce - Zespół Szkół w Kiełpinie

Najlepszym uczestnikiem turnieju w tej kategorii został Konrad Socha z Gimnazjum Nr 2 w Kartuzach.

Zwycięskie drużyny otrzymały puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Gminy Kartuzy oraz Radę Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kartuzach. Gminę Kartuzy na powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, które odbędą się 26 kwietnia, będą reprezentować drużyny ze SP Nr 2 w Kartuzach i Gimnazjum Nr 1 w Kartuzach.