{phocagallery view=category|categoryid=1103|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Dnia 12 kwietnia 2018 r. w Kartuskim Centrum Kultury "Kaszubski Dwór" odbyły się gminne eliminacje 47 Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej "Rodnô Mòwa". Celem konkursu jest poznawanie i popularyzacja literatury kaszubskiej, tradycji i folkloru regionu oraz pielęgnowanie mowy kaszubskiej. Konkurs stwarza recytatorom okazję do indywidualnej wypowiedzi artystycznej, a także ma wpływ na pogłębianie wrażliwości na urodę literatury kaszubskiej. Uczestnicy musieli pamięciowo opanować dwa utwory, które powstały w języku kaszubskim. Do konkursu przystąpiły uczennice kl. 0, II, III, IV i VI, które reprezentowały szkołę w trzech kategoriach wiekowych. Udział w konkursie to wspaniała okazja do spotkania się z ludźmi fascynującymi się językiem kaszubskim oraz do zaprezentowania swoich umiejętności recytatorskich. Dzięki udziałowi w konkursie można przeżyć niesamowitą literacką przygodę z językiem kaszubskim w roli głównej. W ostatecznej klasyfikacji nasze recytatorki zajęły:

• I miejsce dla Wiktorii Krauza w kategorii przedszkolnej,
  • I miejsce dla Leny Ciechanowskiej w kategorii kl. I - III,
  • I miejsce dla Liwii Tobys w kategorii kl. IV - VI,
  • III miejsce dla Zofii Mielewczyk w kategorii kl. I - III.

Laureatki I miejsc, przygotowane przez p. Gabrielę Jankowską, będą reprezentować gminę Kartuzy podczas eliminacji powiatowych.

Gratulujemy!