{phocagallery view=category|categoryid=1098|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Dnia 10 kwietnia 2018 r. uczennice z klasy VIc w składzie: Weronika Bolduan, Weronika Konkol i Zuzanna Miłejko godnie reprezentowały szkołę w XV Gminnym Konkursie Wiedzy o Aleksandrze Majkowskim i Regionie. Konkurs odbył się w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Kartuzach, a patronat nad nim objął burmistrz Kartuz pan Mieczysław Grzegorz Gołuński. Rywalizujący ze sobą uczniowie z klas IV - VII musieli wykazać się wiedzą o życiu i twórczości Aleksandra Majkowskiego oraz wiadomościami na temat Kartuz w związku z 95 - leciem nadania praw miejskich. Uczestnicy musieli wykonać zadania zespołowe dotyczące historii, zabytków, najciekawszych miejsc w Kartuzach oraz działalności Aleksandra Majkowskiego. Nasza drużyna, przygotowana przez p. Gabrielę Jankowską, bardzo dobrze przygotowała się do konkursu i w ostatecznej klasyfikacji znalazła się na II miejscu. Gratulujemy!