{phocagallery view=category|categoryid=1096|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

"Książki zostały porwane!" Przez kogo, po co? Czy można je uratować z rąk porywaczy? Nad tymi pytaniami zastanawiali się uczniowie klasy Vb, którzy 26.03.2018 r. wraz z wychowawcą panią Hanną Grzenkowską udali się do Centrum Inicjatyw Edukacyjnych na wystawę interaktywną "Książki zostały porwane". Fabuła spotkania zbudowana była wokół książek, ich wartości, znaczenia czytania. W czasie zajęć uczestnicy zajmowali się poszukiwaniami książek. Odkryli, co ważnego, pięknego uległoby zniszczeniu, gdyby nikt nie przeczytał wybranych lektur. Uczniowie klasy Vb wzięli udział w akcji ratunkowej i zadeklarowali, że przeczytają 2.500 stron książki "Emil i detektywi" oraz 2000 stron powieści "Niekończąca się historia". Akcja trwa do 30.05.2018 r.