{phocagallery view=category|categoryid=1088|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Pierwszego dnia wiosny w Szkole Podstawowej Nr 2 w Kartuzach zgromadzili się zwycięzcy szkolnych etapów Konkursu Pięknego Czytania dla klas II i III, by zmierzyć się ze sobą i zawalczyć o Tytuł Mistrza. Gościliśmy 18 reprezentantów szkół gminy Kartuzy wraz z nauczycielami i rodzicami.

Uroczystego otwarcia IX Gminnego Konkursu "Czytam, więc jestem" dokonał dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 pan Piotr Kloczkowski. Po pierwszym etapie, w czasie którego dzieci prezentowały fragmenty prozy wcześniej przez siebie przygotowane, komisja w składzie: pani Marzena Krefta – przewodnicząca, pani Zofia Szutenberg oraz pani Ewa Kwidzińska, wyłoniła 7 najlepszych czytelników. Uczestnicy II etapu losowali do przeczytania teksty przygotowane przez organizatora, wcześniej im nieznane. W tym roku fragmenty prozy, z jakimi uczniowie zmierzyli się w czasie konkursu, pochodziły z książek pana Łukasza Wierzbickiego. Autor sprezentował również nagrody dla zwycięzców naszego spotkania – powieści z jego autografem i specjalną dedykacją.

Wszystkie dzieci prezentowały wysoki pozom kultury słowa i płynności czytania, dlatego komisja z wielkim trudem podjęła decyzję, komu przyznać "laur zwycięstwa". Ostatecznie tytuł Mistrza Czytania zdobyła Almira Smolińska ze SP Nr 2 w Kartuzach, która brawurowo zaprezentowała fragment książki "Machiną przez Chiny". Przyznano dwa miejsca II. Otrzymali je: Michalina Koniarska ze SP nr 5 w Kartuzach i Krystian Wróbel ze SP Nr 2 w Kartuzach. Miejsce III zajęła Nikola Lica ze SP w Grzybnie. Wyróżniono Klaudię Gosz ze Szkoły Podstawowej w Kiełpinie, Maję Wydrowską ze Szkoły Podstawowej w Mirachowie oraz Polę Drywę ze Szkoły Podstawowej w Łapalicach.

Na wszystkich uczestników czekał słodki poczęstunek, dyplomy i książki. Wszystkim dziękujemy serdecznie za włączenie się w nasze przedsięwzięcie. Dzieciom życzymy przyjemnej lektury i wielu sukcesów, bo „czytanie to jest odnajdywanie własnych możliwości za pomocą cudzych słów” (J. Iwaszkiewicz).

Organizatorkami IX Gminnego Konkursu „Czytam, więc jestem” były panie Justyna Adamczyk i Danuta Milewczyk.