{phocagallery view=category|categoryid=1087|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Jak co roku uczniowie "Dwójki" czynnie włączyli się w IV akcję organizowaną przez Centrum Inicjatyw Ekologicznych spotkania z π (Pi). Zaakcentowali na gazetkach informacje o liczbie π, wykonali plakaty oraz odbył się konkurs plastyczno - techniczny "Pomnik Jedynki", podczas którego wykazali się ogromną kreatywnością. 16 marca rano dzień rozpoczął się "tańcem liczb pierwszych" w wykonaniu klasy 3e pod kierunkiem p. Pauliny Kosznik. Uczniowie klasy 2a wraz z p. Joanną Bemowską uczestniczyli w zajęciach porannych w CIE. Wieczorem klasa 4a z wychowawczynią p. Grażyną Mierską i p. Joanną Bemowską, klasa 4c z p. Klaudyną Łosińską oraz klasa 6c z p. Pauliną Kosznik i p. Magdą Ebertowską brali udział w "Nocy z Pi". Noc rozpoczęła się od prezentacji liczby π przygotowanej przez uczniów z Młodzieżowego Ruchu Naukowego. Młodzież pokazała naszym uczniom jak obliczać liczbę π, każda grupa mogła samodzielnie sprawdzić, jak bardzo uda jej się w swoich badaniach zbliżyć do właściwej liczby π. Następnie były konkursy i gry w "planszówki". Potem nadszedł czas na chwilę przerwy, na nabranie sił, wspólny posiłek - pizza. Następnie odbył się Błyskawiczny Turniej Szachowy, który przeprowadził p. Tomasz Ciesielski. Kolejnym etapem były zajęcia z "Ozobotami" - robotami, które dzieci same programowały. Kolejnym był konkurs sportowy, w którym uczniowie mogli popisać się swoimi zdolnościami rzutów do kosza. Na koniec była projekcja filmu. Uczniom bardzo podobała się ta forma uczestniczenia w "Dniu i nocy z π". Czas minął miło i bardzo szybko.