Uczniowie klasy VIIa byli na wystawie interaktywnej pt. "Książki zostały porwane". Celem wystawy było promowanie wychowania do wartości oraz wychowanie przez czytanie. Nasi uczniowie podczas zajęć, którym sprzyjała nieformalna atmosfera, zostali zainspirowani do rozmowy o wartościach. Impulsem do rozmów (z inicjatorką wystawy p. A. Dereń oraz innymi pracownikami CIE) były pytania wokół książek i sensu ich czytania. Scenografia była iście bajkowa, tajemnicza. Całość łączyła twórcza ekspresja naszych uczniów w połączeniu z silnymi emocjami. Czytali wybrane fragmenty powieści, poszukiwali odpowiedzi na pytania, zachęcali się wzajemnie do czytania. Zadeklarowali się do licytacji stron przeznaczonych do czytania. Zajęcia były świetnie przygotowane.