{phocagallery view=category|categoryid=1085|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Klasa 4a 8 marca 2018 r. wybrała się do Centrum Inicjatyw Edukacyjnych na wystawę problemową "Książki zostały porwane", która jest propozycją formy wychowania do wartości i wychowania przez czytanie.

Uczniowie chętnie zaangażowali się w zadania, które miały na celu odnalezienie porwanych książek, zgodnie ze wskazówkami "Królowej z Alicji w Krainie Czarów". Każda grupa miała jedynie tytuł i wskazówkę, gdzie może być porwana książka, wszystkie grupy świetnie sobie poradziły, a potem odpowiadały na pytania związane z ich książką. Na koniec podpisaliśmy "Książkowy kredyt zaufania" - dokument potwierdzający nasz udział w akcji ratowania książek "Przeczytane - uratowane". Nasza klasa zadeklarowała się przeczytać 2800 stron w do 20 maja, w celu ratowania książek. Dzieciom bardzo podobały się zajęcia.