{phocagallery view=category|categoryid=1082|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

W ramach realizacji policyjnego programu profilaktycznego "Uczę się bezpieczeństwa" skierowanego do uczniów klas pierwszych, w środę 14 marca odbyły się kolejne spotkania uczniów, tym razem z przedstawicielami Urzędu Komunikacji Elektronicznej i funkcjonariuszką Komendy Powiatowej w Kartuzach, podczas których dzieci zapoznały się z zagrożeniami związanymi z używaniem nowoczesnych telefonów komórkowych, niebezpieczeństwami, jakie mogą ich spotkać w Internecie. Obejrzeli tez film edukacyjny "Klikaj z głową", z którego dowiedzieli się, iż nie należy ufać każdej osobie poznanej w sieci, jak być ostrożnym wobec napotkanych tam treści. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali dyplomy uczestnictwa, broszurki "Klikam z głową" oraz drobne upominki w postaci magnesu z numerami alarmowymi. Wszystkim pierwszoklasistom bardzo spodobały się zajęcia, a nawet dopytywały o następne.