Nie trzeba być wyjątkowo spostrzegawczym, by stwierdzić, że baterie oraz akumulatory są niezwykle powszechne w każdym gospodarstwie domowym. Można je znaleźć w zabawce, kartce pocztowej, budziku, latarce, aparacie fotograficznym, telefonie komórkowym itp. Być może nie wszyscy wiedzą, że owe baterie zawierają metale ciężkie takie jak ołów, kadm, rtęć czy lit. Wymienione substancje są niebezpieczne dla środowiska. Mając to na uwadze, zbieramy w naszej szkole baterie i tym samym oddzielamy je od zwykłych śmieci.

W czwartek 8 marca przedstawiciel firmy "Verde Group" z Żukowa, odebrał od nas zgromadzone baterie, które następnie zostaną poddane utylizacji. Jak się okazało było ich 119 kilogramów!

Szkolny Wolontariat pragnie podziękować wszystkim dbającym o środowisko oraz zachęcić do kontynuowania zbiórki baterii i segregacji "u źródła", czyli bezpośrednio po ich wykorzystaniu. Selekcja i zbiórka odpadów, w tym odpadów niebezpiecznych niech stanie się naszym wspólnym obowiązkiem.

Niech selekcja i zbiórka odpadów niebezpiecznych dla środowiska stanie się naszym wspólnym obowiązkiem!