{phocagallery view=category|categoryid=1080|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Co roku 8 marca obchodzimy święto, o którym żaden chłopiec, ani mężczyzna zapomnieć nie powinien. W związku z powyższym Szkolny Wolontariat zaprosił społeczność uczniowską do celebrowania "Dnia Kobiecości - święta wdzięku, uroku i kobiecej wrażliwości" oraz zachęcał chłopców do okazywania w tym dniu paniom i dziewczętom rycerskiej kurtuazji poprzez kulturę języka i zachowania.

W czwartek panie i dziewczyny ubrane odświętnie w sukienki, pięknie prezentowały się w szkolnych wnętrzach. Chłopcy, tak jak się spodziewaliśmy, uśmiechami, miłymi słowami, a nawet kwiatkami i drobnymi upominkami podkreślili rangę tego święta. Niektórzy nosili plecaki swoich koleżanek, otwierali przed nimi drzwi, inni dbali o dobre samopoczucie dziewcząt obdarowując je komplementami, jeszcze inni częstowali je słodkościami. Wszystkie takie i podobne im zachowania sprawiły, że był to wyjątkowy dzień, o którym każda z dziewcząt powie, że warto go powtarzać.

My wierzymy, że rycerze nie wyginęli w czasie bitew, o których uczymy się na lekcjach historii, a wręcz na odwrót, są wśród nas i potrafią docenić kobiecą wrażliwość, wdzięk, niezwykłość i urok nie tylko raz w roku, to jest 8 marca, ale potrafią być szarmanccy wobec kobiet każdego dnia.