{phocagallery view=category|categoryid=1075|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

20 lutego w naszej szkole już po raz VI odbył się Gminny Konkurs Interdyscyplinarny "COPERNICUS 2018" pod honorowym patronatem Burmistrza Kartuz. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas VI – VII. Celem konkursu było wyłonienie spośród uczestników najwszechstronniejszego ucznia, który wykazał się rozległą wiedzą z różnych dziedzin nauki (matematyki, przyrody, historii i języka polskiego), umiejętnością analitycznego i kreatywnego myślenia oraz wiadomościami o życiu i dziele wielkiego astronoma, patrona naszej szkoły Mikołaja Kopernika.

Tradycyjnie organizacją konkursu zajęły się polonistki p. Hanna Grzenkowska i p. Danuta Milewczyk. Konkurs przebiegał w dwóch etapach. W pierwszym etapie uczestnicy rozwiązywali test na wzór testu dla uczniów kończących szkołę podstawową tematycznie związany z postacią Mikołaja Kopernika, wymagający umiejętności czytania ze zrozumieniem, natomiast w drugim etapie odpowiadali na wylosowane przez siebie pytania zamknięte za 1 punkt lub pytania otwarte za 3 punkty z zakresu języka polskiego, matematyki, przyrody i historii.

O tytuł "Copernicus 2018" ubiegało się 13 uczniów z siedmiu szkół gminy Kartuzy: Szkoły Podstawowej w Staniszewie, Brodnicy Górnej, Mirachowie, Kiełpinie, Pomieczyńskiej Hucie, Nr 5 w Kartuzach oraz gospodarzy. Po emocjonującej rywalizacji bardzo dobrze przygotowanych uczestników jury w składzie: p. Beata Bieszka, p. Mirosława Reglińska, p. Małgorzata Rzepka wyłoniło zwycięzców.

• Tytuł "Copernicus 2018" zdobył Eryk Marszałkowski ze SP w Mirachowie,
  • Tytuł I Wicemistrza zdobyła Alicja Treder ze SP Nr 5 w Kartuzach,
  • Tytuł II Wicemistrza zdobył Paweł Janzen ze SP Nr 2 w Kartuzach.

Laureaci konkursu otrzymali puchary, nagrody rzeczowe i dyplomy uznania, a pozostali uczestnicy drobne upominki i dyplomy ufundowane przez Burmistrza Mieczysława Grzegorza Gołuńskiego oraz Radę Rodziców SP Nr 2.

Laureatom gratulujemy wysokiego poziomu wiedzy i umiejętności, a wszystkim uczestnikom i opiekunom dziękujemy za udział i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach.