Dnia 15 grudnia w Małej Szkole w Szopie odbyła się VIII edycja Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Wierszy i Fraszek Ewy Warmowskiej. Celem konkursu była popularyzacja kaszubskiej i polskiej twórczości Ewy Warmowskiej (laureatki wielu konkursów literackich) wśród dzieci i młodzieży z terenu województwa pomorskiego. Zainteresowanie konkursem było ogromne. Na przesłuchania zgłosiło się aż 145 recytatorów z całego województwa reprezentujących 71 różnych miejscowości. Należało przygotować utwory w języku kaszubskim lub polskim. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice, które pod kierunkiem p. Gabrieli Jankowskiej przygotowały wiersze w j. kaszubskim. Najmłodszą kategorię reprezentowała uczennica kl. 0 Wiktoria Krauza, natomiast kategorię kl. I - III Lena Ciechanowska z kl. IIb i Zosia Mielewczyk z kl. IIIb. Recytatorki znakomicie opanowały trudne kaszubskie teksty, wykazały się doskonałą pamięcią oraz umiejętnościami oratorskimi. Po przesłuchaniu wszystkich recytatorów jurorzy wyróżnili Zosię Mielewczyk w grupie kl. I - III. Jest to ogromny sukces, tym bardziej, że w jej kategorii było 46 uczestników.

Gratulujemy!