{phocagallery view=category|categoryid=1042|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Uczniowie klasy 5b oraz Szkolne Koło Literackie miało okazję przeżyć pełną niespodzianek "Noc w bibliotece". W piątek 15 grudnia o godz. 19 rozpoczęliśmy spotkanie od Literackich kalamburów – do odgadnięcia były tytuły powszechnie znanych książek. Po tej rozgrzewce uczniowie rozpoczęli pracę nad pocztówkami "Czytaj z Dwójką", które niebawem puścimy w świat, by promować czytelnictwo. Ze starych, zniszczonych książek powstawały piękne choinki. Zajęcia "Drugie życie książek" poprowadziła pani Danuta Milewczyk.

Kolejnym wyzwaniem było "dyktando w podskokach", w czasie którego trzeba było wykazać się świetną pamięcią, znajomością zasad ortograficznych oraz prędkością sprintera – tylko takie połączenie prowadziło do zwycięstwa. Następnie na uczestników "Nocy w bibliotece" czekało rozwiązywanie krzyżówki. W tym zadaniu przydało się zarówno doświadczenie czytelnicze jak i smykałka detektywistyczna – Gdzie została ukryta podpowiedź?

Nie zabrakło również czasu na "małe co nieco" w postaci pizzy, a równo o północy lekturę na dobranoc przeczytały uczniom opiekunki i jednocześnie organizatorki przedsięwzięcia – pani Hanna Grzenkowska i pani Justyna Adamczyk. Uczniowie "wykazawszy się licznymi umiejętnościami, odwagą i sprytem, zaliczyli nocne harce bez uszczerbku na ciele i duszy, nie uszkodziwszy nikogo i niczego, odkryli magiczną moc książek".