{phocagallery view=category|categoryid=1032|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Święta Bożego Narodzenia i atmosfera, jaka im towarzyszy są bardzo magiczne. To czas pełen radości i przepełniony troską o drugiego człowieka, "…, bo najważniejsze są świąteczne marzenia". Takie hasło przyświecało XVII koncertowi charytatywnemu "Dzieci Dzieciom", który miał miejsce 8 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej Nr 2 w Kartuzach. Jest to wielkie dzieło rodziców i całej społeczności szkolnej. Wielkie dzieło niesienia pomocy otworzył dyrektor szkoły p. Piotr Kloczkowski, który powitał tych, którzy przybyli i przypomniał o celach, jakie przyświecają tej imprezie, a mianowicie pomoc tym, którzy mają znacznie mniejsze możliwości finansowe oraz pensjonariuszom z Domu Pomocy Społecznej w Kobysewie. Został odczytany również list od Rzecznika Praw Dziecka, który osobiście nie mógł przybyć, a chcąc dorzucić cegiełkę do tak szlachetnego celu, przeznaczył na licytację pióro oraz książki J. Korczaka.

Przygotowania do uroczystości trwały od października. Uczniowie pod opieką nauczycieli przygotowali występy, wykonali stroiki, ozdoby choinkowe, kartki świąteczne, które zostały przeznaczone na świąteczny kiermasz. Rodzice chętnie włączyli się w organizację koncertu. Przekazali, między innymi świąteczne upominki na licytację i kiermasz, ciasta do szkolnej kawiarenki. Mali artyści, bo tak można nazwać uczniów, zaprezentowali utwory związane z magicznym czasem Świąt Bożego Narodzenia. Serca licznie zgromadzonej publiczności szczególnie podbili uczniowie najmłodsi. Publiczność była zachwycona i oczarowana wysokim poziomem artystycznym dzieci.

Uczestnicy koncertu, począwszy od tych najmłodszych, mieli świadomość na jaki cel zbierane są pieniądze z przeprowadzonych licytacji oraz świątecznych stoisk, i tym bardziej ich zaangażowanie było większe.

W okresie Świąt Bożego Narodzenia w domach wielu rodzin zagości uśmiech i radość z otrzymanych paczek ufundowanych z dochodu, jaki uzyskano z koncertu. Należy nadmienić, że zaproszeni goście oraz rodzice, chętnie brali udział w licytacji. Koncert, to także okazja do przyjścia całą rodziną do szkoły, aby popatrzeć na pracę dzieci, usiąść przy kawie czy herbacie w szkolnej kawiarence i oddać się „świątecznym marzeniom”.
W imieniu dyrekcji szkoły, Rady Pedagogicznej i Rady Rodziców, składamy serdeczne podziękowania dzieciom za ich wspaniałe występy, rodzicom za pomoc w przygotowaniu imprezy oraz sponsorom. Szczególne podziękowania składamy p. burmistrzowi Mieczysławowi Gołuńskiemu, za możliwość skorzystania z profesjonalnej sceny.

Dzieci, rodzice i nauczyciele są przekonani o czynieniu dobra i to udowadniają. Wiedzą, że „Dla serc szlachetnych największą rozkoszą, gdy drugim radość w niedoli przynoszą”. Marzenia się spełniają, a zwłaszcza te świąteczne!