{phocagallery view=category|categoryid=1023|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Każdy zdaje sobie sprawę, że krew jest tym, co ratuje nam życie. Aby przybliżyć dzieciom wagę tych słów, Ministerstwo Zdrowia zorganizowało akcję promocyjną pt. "Łączy nas krew, która ratuje życie". Akcja profilaktyczna została również przeprowadzona w naszej szkole.

Podczas zajęć z wychowawcą, uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę odnośnie krwiodawstwa, min. dowiedzieli się, gdzie i kto może oddawać krew, ile i kiedy można oddać krwi. Celem akcji było przede wszystkim uzmysłowienie młodym ludziom, że oddawanie krwi jest bezpieczne i w ten sposób mogą przyczynić się do uratowania komuś życia. Uczniowie także dowiedzieli się z czego składa się krew i jak ważna jest w naszym życiu.

Uczniowie również obejrzeli film edukacyjny, zostały przeprowadzone w klasach quizy sprawdzające wiedzę, a zwycięzca otrzymał nagrodę: notes i długopis. Na wszystkich uczestników czekały upominki: czerwone, fikuśne ołówki.

Pamiętajcie! Krew ratuje życie!