{phocagallery view=category|categoryid=1022|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Dnia 30 listopada 2017 uczniowie klas Va, VIa, VIb, VIc i VIIb uczestniczyli w kolejnych zajęciach z zakresu bankowości, które przygotowano w ramach projektu Bakcyl. Pomysłodawcami są edukatorzy Warszawskiego Instytutu bankowości. Zajęcia poprowadził pan Karol Nowakowski, który w bardzo precyzyjny i ciekawy sposób przybliżył uczniom zagadnienia, które prowadzą do świadomego zarządzania swoimi zasobami finansowymi. Temat przewodni ostatniego spotkania to "Od oszczędzania do inwestowania". Po zajęciach, każdy uczestnik:

• potrafi ocenić oferty produktów bankowych i dokonać wyboru dla siebie (np. konta osobistego,
  • bezpiecznie korzystać z konta osobistego,
  • świadomie posługiwać się kartą płatniczą,
  • zna pojęcia: "oszczędzanie", "inflacja", "inwestowanie",
  • rozumie zależność wysokości potencjalnego zysku i ryzyka z inwestycji,
  • wyjaśnia rolę Bankowego Funduszu Gwarancyjnego,
  • wie, co to jest i czym różnią się lokaty i akcje na giełdzie,
  • rozumie, na czym polega kapitalizacja odsetek,
  • zna dywersyfikację jako podstawową zasadę bezpiecznego inwestowania,
  • wie, po czym poznać oferty potencjalnych oszustów finansowych.

Już czekamy na kolejne spotkanie!