{phocagallery view=category|categoryid=1008|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Dnia 6 listopada w naszym Ośrodku Wychowania Przedszkolnego odbyło się spotkanie z pracownikiem Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Janusza Żurakowskiego w Kartuzach. Podczas spotkania maluszki wysłuchały wzruszającą opowieść pt. „O dzieciach, które kochają książki”. Peter Carnavas ukazał w niej rodzinę, która nie miała telewizora, samochodu ani nawet domu. Jedyne co mieli, to mnóstwo książek. Pewnego dnia książki musiały zniknąć, a bez nich nic już nie było takie samo. Ta opowieść pokazała nam, jak bardzo czytanie może zmienić życie. Jak zacieśnia rodzinne więzi, jak ociepla przestrzeń, w której żyjemy. Na koniec Pani Emilia rozdała dzieciom List do Rodziców zapraszający do wizyty w Bibliotece i opisujący cel i regulamin akcji „Z książką na start”. Zainteresowani rodzice, po przybyciu do jednej z bibliotek (w Kartuzach, Kiełpinie i Mirachowie), nie tyko będą mogli założyć dziecku Kartę do Kultury (kartę biblioteczną), ale pozwolą rozpocząć nową przygodę.