{phocagallery view=category|categoryid=1004|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

10 listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji święta 11 listopada zwanego Narodowym Świętem Niepodległości. W tym roku przypada 99 rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę wolności w 1918 roku, po 123 latach zaborów. Program artystyczny został przygotowany przez uczniów klas V pod kierunkiem p. Hanny Grzenkowskiej, p. Ewy Derbich oraz p. Anny Aftanas. Na uroczystość przybyli przedstawiciele Polskiego Związku byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych, Koła byłych Więźniów Obozu w Potulicach, przedstawiciele Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i byłych Więźniów Politycznych, przewodnicząca Rady Rodziców p. Natalia Gronda, była dyrektor szkoły p. Danuta Rek, ks. dziekan Piotr Krupiński. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły przez poczet sztandarowy i wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie przewodnicząca szkoły Julia Rychert przywitała gości i przypomniała okazję akademii. Uczniowie w montażu słowno – muzycznym w bardzo ciekawy i obrazowy sposób przedstawili losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 2017. Wzrok przykuwały stroje aktorów, ciekawa dekoracja, prezentacja multimedialna przeplatana pieśniami niepodległościowymi w wykonaniu uczniów. Uczniowie z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzeli i wysłuchali tej szczególnej lekcji historii. Po części artystycznej głos zabrał pan dyrektor Piotr Kloczkowski, który podziękował nauczycielom przygotowującym akademię za profesjonalizm i ciekawy sposób przybliżenia uczniom historii naszego narodu. Nawiązując do treści montażu zwrócił uczniom uwagę, w jaki sposób mogą budować naszą wolność, jak należy ją pielęgnować. Podkreślił, iż patriota to nie tylko człowiek stający w obronie kraju podczas wielkich zagrożeń. Jest nim również osoba, która w codziennym życiu szanuje symbole narodowe, która pamięta o ważnych dla kraju i jego historii wydarzeniach czy rocznicach. Po wystąpieniu pana dyrektora głos zabrała p. Danuta Rek, która podziękowała nauczycielom przygotowującym tę akademię i zaprosiła wszystkich do uczestnictwa w obchodach narodowego święta.

Ta akademia wzbogaciła wiedzę na temat niepodległości Polski. Dzięki niej uczniowie umocnili i pogłębili postawy patriotyczne.