{phocagallery view=category|categoryid=1007|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Kaszubski Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca "Słunôszka" ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kartuzach w dniach 25 - 29 października 2017 r. reprezentował gminę i powiat kartuski na VIII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki i Folkloru "PRAGUE FEST" w Czechach. Wyjazd dzieci był szczególną okazją do promowania Kaszub i nawiązania współpracy z innymi zespołami folklorystycznymi Europy. Rodzimy folklor, bogactwo ludowej muzyki, sztuki, tańca, śpiewu, obrzędów i zwyczajów przedstawiły zespoły między innymi z Bułgarii, Rumunii, Indii i Polski.

W czasie pięciodniowego pobytu członkowie zespołu "Słunôszka" zwiedzili: Wrocław, Skalne Miasto oraz stolicę Czech. Dzięki spacerom po obu brzegach Wełtawy dzieci zobaczyły najważniejsze miejsca i zabytki Pragi: Hradczany ze słynnym Zamkiem Praskim, Bazylikę św. Jerzego i Katedrę św. Wita. Podziwiały panoramę miasta. Zachwycały się malowniczymi uliczkami Malej Strany, gwarną Starówką oraz najsłynniejszym symbolem Pragi – średniowiecznym Mostem Karola z barokowymi rzeźbami.

Wspaniały pobyt, zadowolenie dzieci i liczne atrakcje nie byłyby możliwe, gdyby nie pomoc finansowa wielu sponsorów, którym serdecznie dziękujemy: Burmistrzowi Gminy Kartuzy p. Mieczysławowi Grzegorzowi Gołuńskiemu, Staroście Powiatu Kartuskiego p. Janinie Kwiecień, p. Annie Górskiej Izobud sp. z o. o, p. Krzysztofowi Ropeli P.H.U. "Maroko", p. Urszuli i Janowi Gawinom Farmjug sp. z o.o., p. Sylwestrowi Niklas Usługi Remontowe "Słońce", Parafialnemu Zespołowi Caritas przy parafii pw. WNMP w Kartuzach, Wojciechowi Trybie BOTERM sp. z o.o., p. Piotrowi Brzeskiemu Firma Usługowo – Handlowa "Invest", p. Kazimierzowi Formeli, Przedsiębiorstwu Wielobranżowemu Wod – Kan – Grzenkowicz sp. z o. o., p. Janowi Plichcie Inwest – Metal PPU.

Za okazane wsparcie i pomoc dyrekcja, nauczyciele, członkowie zespołu i rodzice składają serdecznie podziękowanie!